СЕМІНАР ДИРЕКТОРІВ ШКІЛ РАЙОНУ

2018-04-19

/Files/images/DSCN2157.JPG

19 квітня 2018 року на базі школи відбувся семінар директорів закладів загальної середньої освіти Рахівського району.

Тема семінару-практикуму: Формування управлінської компетентності керівника сучасного навчального закладу в освітній парадигмі «Нової української школи».

Мета семінару:

- обмін досвідом між керівниками шкіл в реалізації ідей рівневих програм НУШ, стимулювання розвитку ініціативи і творчості директорів шкіл;

- виявлення якостей і вмінь, якими повинен володіти лідер;

- Сприяти максимальному долученню керівників до спільної групової творчої роботи з підвищення теоретичного та практичного рівня майстерності;

- ознайомлення з психологічними основами управлінської діяльності в школах нового типу.

Учнівський та учительський колективи зустріли гостей хлібом-сіллю та великодним флешмобом «Писанка». Директори ознайомилися з навчальним закладом та творчими доробками вчителів. Теоретичний модуль проходив у актовій залі на якому директор школи Лембак І.М. презентував школу та ознайомив учасників семінару з новою українською школою, nj,nj про мотивацію реформування освіти в Україні, які зміни приніс новий Закон України «Про освіту», а саме головне, яка роль відведена директору закладу загальної середньої освіти в Новій Українській Школі.

Директорам було запропоновано побувати на засіданні методичного об’єднання вчителів початкових класів на тему: «Сучасні тенденції розвитку початкової освіти. Концептуальні засади реформування початкової освіти. Директор в освітній парадигмі «Нова Українська Школа». Методичний захід пройшов наживо ,цікаво, наглядно і змістовно. За активної участі учасників семінару-практикуму проведена ділова гра з елементами психологічного тренінгу «Директор - генератор та головний агент змін» Директори шкіл активно працювали в групах та жваво обговорили тему викликів та загроз , які несе Нова Українська Школа батькам, вчителям, суспільству.

Учасникам семінару було запропоновано створити віртуальний кабінет директора, що складався з трьох вправ: «Норммікс» (Вставити уривок тексту у відповідну кишеньку з назвою нормативного документу), «Класифікатор термінів» (знайти і правильно розмістити навпроти терміну його визначення), «Планкейс» (провести класифікацію різного роду шкільного планування).

Завідувач районного методичного кабінету Капустяк Н.Т. провела діловий тренінг з юридичних засад атестації учителів.

Впереміжку з тренінгами проходив лайф-коучинг «Психологічний супровід роботи з кадрами» з психологічними паузами-це «Скріпка», «Взаємодія» та «Калоші щастя», які допомогли провести Гурова Л.П., Головчук Р.Р. та Арділан О.М.

А найбільший ажіотаж в учасників семінару викликав хороший досвід школи з фандрайзингу – залучення спонсорських коштів під різні проекти. Впродовж трьох останніх років ,за рахунок коштів ТЗОВ ВГСМ , що очолює, небайдужий до всіляких проблем виборців, депутат обласної ради І.О.Маципура , в школі працює проект «неофейс-нові обличчя», в якому дирекція школи має змогу відзначити подяками й цінними подарунками обдарованих дітей: переможців та призерів ІІ та ІІІ етапів предметних олімпіад та конкурсів , що було й показано наживо.

Колоритним, до сліз патріотичним позакласним заходом «Ми діти твої, Україно» учні школи довели, що вміють не лише добре вчитися, але і любити Україну через музику, спів, танці.(Горощак О.О.)

Учасники семінару створили віртуальну модель сучасного директора школи:

- Сучасний лідер – це творча особистість, здатна до змін, готова створювати і впроваджувати інноваційні управлінські технології;

- Сучасний директор – це стратег, який бачить перспективу розвитку свого навчального закладу;

- Сучаний керівник – це лідер організаційних змін, який продукує нові підходи до рішення будь-яких проблем, готовий пройти від майстерності до успіху.

Гості-учасники семінару залишили схвальні відгуки після відвідання музею історії школи.

Насамкінець всі гості висловили на зелених листочках свої побажання директору та педагогічному колективу та створили дерево побажань, яке наглядно буде психологічним стимулом творчоі праці дирекції та колективу школи.

Семінаром керувала завідувач районним методичним кабінетом Капустяк Н.Т. В роботі семінару взяли участь заступник начальника відділу освіти молоді та спорту Ворохта Н.П. та методист РМК Федосенко Т.М.

Кiлькiсть переглядiв: 708

Коментарi